Wspierające zdrowy rozwój buciki
Dziecko

Wspierające zdrowy rozwój buciki

Chcesz zadbać o zdrowy rozwój swojego dziecka? Pomyśl w pierwszej kolejności o jego stopach! Odpowiednie buty dla dziewczynek oraz chłopców to nie ładny wzór, czy też łatwe i wygodne dla rodziców zapięcie. To przede wszystkim odpowiednia podeszwa, materiał oraz kształt, który jest gwarancją zdrowego rozwoju każdej małej stopy. Z tego wpisu dowiesz się, na co w szczególności powinieneś zwrócić uwagę, szukając odpowiednich butów dla swoich dzieci. 

Lekkie, przewiewne – to podstawa

Odpowiednie obuwie dla dziewczynek oraz chłopców charakteryzuje się dobrej jakości materiałem. Nie powinien on być gruby. Bucik musi zagwarantować maluchowi dobrą wentylację, dzięki której mała stópka się nie spoci. Elastyczny materiał umożliwia ponadto swobodną pracę stopy, co jak najbardziej jest pożądane. 

Dobra podeszwa to gwarancja zdrowego rozwoju 

Twarda podeszwa, bez możliwości zgięcia? Nie kupuj takiego obuwia! Buty dla dziewczynki oraz chłopca powinny posiadać miękkie podbicie, które zostało wykonane w oparciu o model bosej stopy. Oznacza to, że dziecko podczas chodzenia musi czuć fakturę, po której chodzi. Dzięki temu ćwiczy ono prawidłową postawę i jest w stanie utrzymać równowagę. Takie obuwie dla dziewczynek i chłopców nie deformuje jednocześnie stóp, gwarantując im tym samym zdrowy rozwój, na czym najbardziej zależy rodzicom maluchów. 

Sprawdź, czy szerokość bucików jest odpowiednia 

Buty dla dziewczynki oraz chłopca muszą być dobrze dopasowane do stopy każdego dziecka. Nie mogą one być ani za duże, ani za małe. Nie powinny być one również zbyt wąskie. Palce u stóp muszą mieć możliwość swobodnego poruszania się i nie mogą na siebie nachodzić. Z pewnością należy na to zwrócić uwagę podczas zakupu.