Ocena strony www
Technologie

Ocena strony www

Stron internetowych jest obecnie mnóstwo; niemal każdego dnia dołączają do nich kolejne. W przypadku przedsiębiorstwa, instytucji bądź firmy strona www pełni rolę wizytówki. Powinna więc być odbierana przez użytkowników na tyle pozytywnie, aby zechcieli na nią wrócić i zostać klientami danej marki. Wiele stron jest jest jednak ocenianych negatywnie, użytkownicy nie wracają. Odpowiedzi na to pytanie może udzielić audyt UX.

Kto wykonuje audyt?

Na rynku działają profesjonalne agencja UX – pracujący w niej eksperci wykonają audyt UX, który wykryje ewentualne nieprawidłowości strony www bądź aplikacji mobilnej. Audyt UX jest na tyle wszechstronny, że pozwala wykryć nie tylko bardzo poważne, ale także drobne błędy. Badania UX zawsze kończą się przygotowaniem przez agencja UX dokumentu zawierającego wykaz błędów, które powinny zostać usunięte w celu poprawienia użyteczności strony bądź aplikacji mobilnej.

Pozytywne doświadczenia użytkowników

Osiągnięciu takiego celi służy przede wszystkim user experience. Strona www, której UX został źle zaprojektowany nie będzie ponownie odwiedzana przez użytkowników. Dobrze zaprojektowany UX przełoży się z kolei na zwiększenie liczby użytkowników, którzy chętnie na stronę powrócą. User experience może pomóc w budowie pozytywnego wizerunku marki, spowodować, że wzrośnie sprzedaż. Korzyści, które przynosi dobry UX jest mnóstwo – wymieniliśmy tylko kilka z nich. Osoby, które chcą bliżej poznać tę tematykę zapraszamy do lektury naszego wcześniejszego artykułu.