latarnia morska
Dom i ogród

Modne i nowoczesne obrazy na płótnie

Elementem, który dodaje charakteru każdemu wnętrzu są dekoracyjne dodatki. Wyjątkowo chętnie dekorujemy swoje wnętrza obrazami. Od bardzo dawna obrazami szczególnie chętnie dekorowane są salony.

Obrazy na płótnie do salonu: gdzie zawiesić?

Obrazy na płótnie do salonu najczęściej wieszane są nad kanapą. Przyciągają wzrok od razu po wejściu do salonu. Więcej na temat obrazów na płótnie można przeczytać w naszym artykule „Jaki obraz do salonu wybrać?”. Na ścianie nad kanapą idealnie wygląda zarówno obraz duży, jak i trochę w mniejszych wymiarach. W salonie można zawiesić więcej niż tylko jeden obraz. Oczywiście w tym przypadku lepiej sprawdzi się kilka małych. Dla takiej domowej galerii obrazów można wybrać zarówno ścianę nad kanapą, jak również powiesić je na ścianie nad komodą. Warto też pamiętać, że zawieszenie obrazów na każdej ze ścian w salonie nie jest dobrym pomysłem. Stworzymy w ten sposób bardzo chaotyczną dekorację. Tematyka obrazów może, ale nie musi być do siebie zbliżona.

Obraz na płótnie do salonu: jakie ma zalety?

Proponowane obrazy drukowane są na bardzo wysokiej jakości płótnie malarskim typu canvas. To płótno, które sprawia, że nadrukowana grafika jest odporna na działanie promieniowania UV. Obrazy idealnie sprawdzą się w bardzo nasłonecznionych salonach, obraz z pewnością zachowa piękne, wyraziste kolory przynajmniej przez kilka lat. Obrazy na płótnie pasują do każdego salonu. Są tak wykonane, że nie trzeba oddawać ich do oprawy. Można je zawiesić na ścianie od razu.