obraz w sypialni
Dom i ogród

Obrazy na płótnie modną dekoracją salonu

Obrazy na płótnie do salonu to alternatywa dla tradycyjnego malarstwa. Są nowoczesne, a wśród wielu wzorów, które proponują ich producenci bez trudu znaleźć można taki, które idealnie będzie pasował do aranżacji naszego salonu.

Obrazy na płótnie do salonu: nie musisz szukać ramy

Tradycyjne obrazy wymagają oprawienia w ramę. Obraz na płótnie jest naciągnięty na blejtram, nie potrzebuje więc ramy. Osoby zainteresowane tematyką nowoczesnych obrazów na płótnie mogą więcej przeczytać na ten temat w naszym artykule „Jaki obraz do salonu wybrać?”. Motywy występujące na obrazach na płótnie są bardzo różnorodne, bez trudu uda się więc wybrać motyw, który idealnie będzie pasował do aranżacji salonu. Obrazy przedstawiające architekturę wielkich europejskich i światowych miast doskonale pasują do nowoczesnej aranżacji, górskie pejzaże doskonale wpiszą się w klasyczny wystrój salonu. Oczywiście są to tylko sugestie, najważniejszy jest gust domowników.

Obrazy na płótnie do salonu: jaką tonację kolorystyczną wybrać?

Od dawna wiadomo, że kolory oddziaływają na psychikę. Salon to miejsce, w którym wypoczywamy i przyjmujemy gości. Jego kolorystyka (także dodatków) powinna więc sprzyjać relaksowi. Jeżeli więc szczególnie zależy nam na takim oddziaływaniu – stawiajmy na obrazy w pastelowych barwach.

Obraz na płótnie to doskonały wybór dla osób, które poszukują nowoczesnego dodatku, który idealnie dopełni aranżację salonu, który będzie stanowił „wisienkę na torcie”. Doskonała jakość wykonania sprawia, że za rok nie będziemy zmuszeni wymienić go na nowy.