obraz
Dom i ogród

Jaki obraz do salonu wybrać?

Malarstwo – jeden z działów sztuki – jest dawna obecne w naszych wnętrzach. To doskonały sposób na wprowadzanie do mieszkania wyjątkowej atmosfery. Oryginalne dzieła uznanych mistrzów pędzla osiągają na aukcjach i w galeriach sztuki zawrotnie wysokie ceny. Rozwiązaniem dla mniej zamożnych osób mogą być drukowane na wysokiej jakości płótnie malarskim reprodukcje.

Jakie obrazy na płótnie do salonu?

Pomieszczeniem, które najczęściej dekorujemy obrazy jest z pewnością salon. Obrazy na płótnie do salonu można nabyć w bardzo różnych rozmiar. Wybierając konkretny obraz należy mieć jednak na uwadze nie tylko to, czy on nam się po prostu podoba, ale także metraż salonu. Duże obrazy na płótnie do  salonu będą doskonałą dekoracją tylko pod warunkiem, że jego powierzchnia jest duża. Elementem, na który warto zwrócić uwagę jest także tematyka i kolorystyka obrazu. Obraz na płótnie do salonu utrzymany głównie w szarych odcieniach, może na mieszkańców i gości działać przygnębiająco.

Obraz na płótnie do salonu: może kilka małych?

Zamiast jednego dużego obrazu w salonie może znaleźć się kilka o mniejszych wymiarach. Takie rozwiązanie sprawdza się w każdym salonie, niezależnie od tego, jaki jest jego metraż. Obrazy na płótnie do salonu są gotowe do zawieszenia, nie muszą być oprawione w ramę. Do tego wielkość każdego obrazu może być różna. Mogą też mieć zbliżoną lub całkiem odmienną tematykę. Tematykę obraz na płótnie do salonu można wybrać z gotowych propozycji, których jest całe mnóstwo, ale można też zamówić druk obrazu według dostarczonego wzoru.