załsona
Dom i ogród

Stylowe i nowoczesne karnisze

Ważnym elementem każdego budynku są okna, które – nota bene – pełnią jednocześnie funkcję dekoracyjną i stricte użytkową. Dopełnieniem wnęki okiennej są karnisze, umożliwiające bezpieczne i komfortowe zawieszenie firanki.

Karnisz karniszowi nierówny

Odwiedzając sklep z wyposażeniem wnętrz nietrudno zauważyć, że karnisze różnią się między sobą nie tylko wielkością, ale przede wszystkim charakterem. Wśród propozycji znaleźć można zarówno modele stylowe, jak i nowoczesne, dzięki czemu znalezienie odpowiedniego rozwiązania nie stanowi żadnego problemu.

Wybierając karnisze do domu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na charakter poszczególnych pomieszczeń – odpowiednio dobrane dodatki to gwarancja niebanalnej i efektownej aranżacji. Równie ważna jest długość wybranego modelu – w tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem są placówki handlowe, które oferują karnisze na wymiar, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Stylowy czy nowoczesny?

Stylowe karnisze idealnie prezentują się w sypialniach oraz salonach utrzymanych w klasycznym stylu. Wbrew pozorom stylowe karnisze nie muszą być ciężkie – istnieją modele wykonane z lekkich materiałów, imitujących masywne rozwiązania estetyczne.
Imponująco prezentuje się także strona kolorystyczna – karnisze dostępne są w szerokiej gamie odcieni, dzięki czemu bez problemu można znaleźć propozycję, która dopełni konkretną stylizację, tworząc wyjątkowy i niepowtarzalny klimat, przy jednoczesnym pełnieniu funkcji stricte estetycznej.

Warto dodać, że montaż karniszy jest bardzo prosty, można wykonać go samodzielnie.