zaslony
Dom i ogród

Na co zwracać uwagę wybierając karnisze do domu?

Karnisz to rozwiązanie dekoracyjno-wykończeniowe, które można znaleźć w każdym budynku użytkowo-mieszkalnym. W zależności od indywidualnych oczekiwań i potrzeb może to być model montowany w suficie lub w ścianie, o różnej długości i średnicy.

Zasadniczą funkcją, jaką pełnią karnisze jest przede wszystkim możliwość bezproblemowego mocowania firany lub zasłony.

Ścienne i sufitowe

Klasyczne karnisze z mocowaniem ściennym sprawdzają się praktycznie w każdym pomieszczeniu, zapewniając efektowne dopełnienie wnęki okiennej. Warto jednak pamiętać, że równie interesujące może okazać się karnisz sufitowy, nota bene, dostępny w bogatej gamie kolorystycznej.

Bez względu na to, czy dana osoba zdecyduje się na karnisz ścienny, czy też wybierze model sufitowy, istniej możliwość wyboru pomiędzy rozwiązaniem pojedynczym i podwójnym.

Pojedynczy karnisz sprawdza się w sytuacji, gdy planowane jest zawieszenie wyłącznie firanki lub zasłony, jeśli natomiast użytkownik zamierza umieścić w obrębie wnęki okiennej obydwa rozwiązania, zdecydowanie lepszą propozycją okazuje się karnisz podwójny.

Wysoka jakość i atrakcyjna cena

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że dobrej jakości karnisz musi mieć odpowiednio wysoką cenę. Rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie dowodząc, że istnieją karnisze, które łączą w sobie doskonałą jakość i solidne wykonanie.
Co ważniejsze, w wielu placówkach handlowych bez problemu można zamówić karnisz dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań danej osoby – zarówno na płaszczyźnie stricte technicznej, jak estetycznej.