Rozdzielnice modułowe, czym są?
Przemysł

Rozdzielnice modułowe, czym są?

Elementem, który znajduje się w każdej instalacji elektrycznej jest rozdzielnica. Wyróżnia się między innymi rozdzielnice modułowe, w których znajdują się najróżniejsze urządzenia i podzespoły. To właśnie one pozwalają na łączenie, przerywanie, a także rozdzielanie obwodów elektrycznych. To również w rozdzielnicach modułowych umieszcza się zabezpieczenia, które – jeśli tylko zachodzi taka konieczność – pozwalają na przerwanie dopływu prądu.

Rozdzielnice dostępne w sprzedaży

Rozdzielnice modułowe dzieli się, przyjmując za kryterium podziału ich konstrukcję. Wyróżnia się rozdzielnice elektryczne, które montuje się w ścianie, a także takie, które montowane są we wnękach ściennych. Rozdzielnice elektryczne dzieli się na rozdzielnice modułowe podtynkowe, a także rozdzielnice modułowe natynkowe. Warto jednak podkreślić, że zarówno jedne, jak i drugie montowane są w miejscach, do których dostęp jest naprawdę prosty.

Gdzie wykorzystuje się rozdzielnice elektryczne?

Rozdzielnice elektryczne powszechnie wykorzystywane są w naszych domach. Spotkamy je zarówno w domach jedno-, jak i wielorodzinnych. Są powszechnie obecnie również w zakładach przemysłowych i obiektach handlowo – usługowych.

Rozdzielnice modułowe to elementy niezbędne w każdej instalacji elektrycznej. To właśnie one gwarantują bezpieczeństwo oraz pozwalają na rozmieszczenie szeregu podzespołów. Przedstawiliśmy garść najbardziej podstawowych informacji na temat rozdzielnic. Zagadnieniu temu można jednak poświęcić znacznie więcej uwagi.