Czym są rozdzielnice?
Przemysł

Czym są rozdzielnice?

Bez elektryczności nie bylibyśmy dzisiaj w stanie funkcjonować. Instalacja elektryczna znajduje się w każdym budynku, jednym z jej elementów jest rozdzielnica.

Do czego służą rozdzielnice?

Wszyscy chcemy, aby urządzenia elektryczne w naszych domach, biurach, zakładach usługowych i przemysłowych działały bez zarzutu. Chcemy także, aby nie dochodziło do przeciążenia instalacji elektrycznej. Stosując rozdzielnice modułowe, można tego typu problemów uniknąć. Rozdzielnice modułowe pełnią bardzo ważną rolę: rozdzielają energię elektryczną. Do tego rozdzielnice modułowe zapewniają użytkownikom bezpieczeństwo. Rozdzielnice elektryczne kryją w sobie urządzenia, które mają za zadanie chronić nas przed porażeniem prądem. Poza tym rozdzielnice elektryczne składają się z urządzeń zabezpieczających instalację elektryczną przed przepięciami i jej przeciążeniem.

Jakie są ich rodzaje?

Rozdzielnice elektryczne mogą się różnić między sobą między innymi konstrukcją. Na rynku dostępne są wiece między innymi rozdzielnice modułowe podtynkowe. Najczęściej rozdzielnice modułowe podtynkowe stosowane są w domach jednorodzinnych. Wśród prywatnych inwestorów popularność zyskują już nie tylko rozdzielnice modułowe podtynkowe, ale także rozdzielnice modułowe natynkowe. Rozdzielnice modułowe natynkowe sprawdzają się tam, gdzie nie ma w ścianie wnęki. Rozdzielnice modułowe natynkowe dają się schować w ścianie. Rolą obu rodzajów rozdzielnic jest ochrona obwodów elektrycznych przed wodą, kurzem i uszkodzeniami mechanicznymi.