Plomba - zabezpieczenie konieczne na zakładzie
Dla firm

Plomba – zabezpieczenie konieczne na zakładzie

Rozwijające się przedsiębiorstwa, a wraz z nimi hale produkcyjne oraz biura, narażone są na kradzieże i manipulacje. Plomby zabezpieczające, dostępne w różnych odsłonach, pozwalają wykrywać nieścisłości oraz niepożądane działania, dzięki czemu można w szybki sposób stwierdzić, że coś jest nie tak. Nie należą one do drogich produktów, jednak niepodważalnie bardzo praktycznych. W zależności od potrzeb można je spersonalizować (nanieść logo, nazwę, numerację). Gdzie zatem warto je założyć? 

Dokumentacja, przesyłki, kasetki 

Bardzo popularne plomby zabezpieczające są specjalnymi naklejkami, które po oderwaniu zostawiają ślad, wskazujący na to, że ktoś coś przy nich robił. Świetnie sprawdzają się w przypadku ważnej korespondencji, przesyłek, czy też ewentualnie kasetek, których nie da się zabezpieczyć plombą plastikową, czy też ołowianą. 

Drzwiczki, których nikt nie powinien otwierać 

Na każdym zakładzie produkcyjnym znajdują się takie drzwiczki, których nikt nie powinien otwierać. Plomby zabezpieczające są w stanie zniechęcić do tego jednostki nieupoważnione. Informują one również osoby dyżurujące (w wyniku ich zerwania) o naruszeniu jakiegoś zakazu. Najczęściej zakłada się je na szafkach hydrantowych, licznikach, czy też w miejscu, gdzie znajduje się aparatura kontrolno-pomiarowa. Plomby plastikowe, czy też ołowiane, pozwalają uniknąć manipulacji i działań, które mogłyby zaszkodzić danej działalności. 

Zakładanie plomb – prosta czynność 

Plomby zabezpieczające zakłada się sprawnie i bardzo szybko. Składają się one z odpowiedniej linki, której długość można dobrać do swoich potrzeb, oraz korpusu, który się zaciska. W przypadku plomb ołowianych należy posiadać ręczną plombownicę wraz z odpowiednią linką, czy też drucikiem.