Zabezpieczenia - jak uniknąć kradzieży i manipulacji
Dla firm

Zabezpieczenia – jak uniknąć kradzieży i manipulacji

Plomby zabezpieczające to produkty o różnych modelach, które mogą być wykonane zarazem z plastiku, ołowiu, jak i w formie naklejek. Dzięki swojemu powszechnemu zastosowaniu są w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Przydają się one wszędzie tam, gdzie dojść może do kradzieży, czy też prób manipulacji. Zerwanie ich wiąże się z widocznym śladem, co już jest znakiem dla osób, firm, instytucji, które umieściły je w takim, a nie innym miejscu. Gdzie zatem sprawdzą się najlepiej plomby zabezpieczające

Niezastąpiona plomba w transporcie 

Gospodarka w dzisiejszym świecie rozwinęła się do tego stopnia, że częsty transport towarów to standard. Plomby zabezpieczające mają za zadanie ustrzec je od niepożądanych działań, a w razie naruszenia dać znać przewoźnikowi, czy też adresatowi, że coś jest nie tak. W zależności od rodzaju produktu stosuje się zgoła inne plomby, mogą więc one być: 

  • plastikowe, 
  • naklejki,
  • ołowiane, 
  • Twistseal. 

W zależności od zapotrzebowania posiadająca je działalność, czy też firma, może zdecydować się na naniesienie na nie swojego loga, czy też specjalnych, dostosowanych do potrzeb numeracji.

Gdzie najczęściej stosuje się takie zabezpieczenia?

Plomby transportowe, jak sama ich nazwa wskazuje, służą do zabezpieczenia chociażby przyczep ciągniętych przez samochody ciężarowe, plandek, różnego rodzaju kontenerów, jak i transportów lotniczych. Plomby zabezpieczające, w trosce o autentyczne dane, zakłada się również na liczniki, skrzynki, wodomierze, a nawet na przesyłki listowe czy też paczki.