Opieka medyczna na wysokim poziomie w szpitalu uniwersyteckim w Greifswaldzie
Zdrowie

Opieka medyczna na wysokim poziomie w szpitalu uniwersyteckim w Greifswaldzie

Greifswald to miasta położone w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie. W mieście znajduje się uniwersytecki szpital kliniczny. Jest to jedna z najlepszych placówek medycznych na terenie Niemiec. Uniwersytecki szpital kliniczny przyjmuje pacjentów również z Polski.

Uniwersytecki kliniczny szpital – co zapewnia pacjentom?

Opieka, którą zapewnia swoim pacjentom uniwersytecki szpital kliniczny stoi na bardzo wysokim poziomie. Szpital uniwersytecki nie tylko leczy, ale także kształci przyszłych lekarzy. Pracownicy, których zatrudnia uniwersytecki szpital posiadają szeroką wiedzę i duże doświadczenie zawodowe.

Starają się pomóc pacjentom jak najlepiej. Wszystkim swoim pacjentom niezależnie od tego, z jakiego kraju pochodzą szpital uniwersytecki zapewnia komfortowe warunki bytowe. Uniwersyteckie centrum kliniczne bardzo dokładnie i w przystępny sposób informuje pacjentów zarówno o każdym etapie leczenia, jak i o jego kosztach.

Nowoczesny sprzęt do diagnostyk i terapii

Uniwersyteckie centrum kliniczne posiada dwadzieścia jeden oddziałów, dziewiętnaście instytutów oraz szereg innych jednostek. Ponadto uniwersyteckie centrum kliniczne współpracuje z wieloma instytucjami zarówno na terenie Meklemburgii-Pomorza Zachodniego, jak i poza nim. Dzięki temu uniwersytecki szpital w Greifswaldzie może proponować pacjentom innowacyjne metody leczenia. Dla pacjentów z Polski istotne jest to, że personel, który zatrudnia uniwersytecki szpital w Greifswaldzie mówi w języku polskim. Szpital uniwersytecki w Greifswaldzie leczy oraz kształci przyszłych lekarzy.