Dlaczego warto leczyć się w uniwersyteckim szpitalu w Greifswaldzie?
Zdrowie

Dlaczego warto leczyć się w uniwersyteckim szpitalu w Greifswaldzie?

Greifswald jest hanzeatyckim miastem uniwersyteckim położonym w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie. Mieści się tutaj uniwersytet, do którego należy uniwersytecki szpital kliniczny uznany za jedną z najbardziej nowoczesnych niemieckich placówek medycznych.

Czym zajmuje się uniwersytecki szpital w Greifswaldzie?

Uniwersytecki szpital kliniczny zajmuje się przede wszystkim leczeniem pacjentów, ale nie tylko. Uniwersytecki szpital kliniczny jest placówką, w której kształcą się przyszli lekarze. Szpital uniwersytecki zapewnia opieką szpitalną na najwyższym poziomie. Istotne jest to, że uniwersytecki szpital jest miejscem, w którym pomoc mogą otrzymać pacjenci, którym inne placówki nie były w stanie pomóc. Szpital uniwersytecki współpracuje z wieloma jednostkami w regionie i poza nim. Uniwersyteckie centrum kliniczne posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę, która do każdego pacjenta podchodzi w indywidualny sposób.

Uniwersytecki kliniczny szpital – kto może być w nim leczony?

Uniwersyteckie centrum kliniczne to placówka, w której leczeni są nie tylko pacjenci z Niemiec. Uniwersyteckie centrum kliniczne przyjmuje również pacjentów z Polski. Personel, który zatrudnia uniwersytecki szpital w Greifswaldzie posługuje się językiem polskim. Szpital uniwersytecki w Greifswaldzie uruchomił aż dwadzieścia jeden oddziałów i dziewiętnaście instytutów. Nowoczesny sprzęt, którym dysponuje szpital uniwersytecki w Greifswaldzie ułatwia postawienie diagnozy i przyspiesza leczenie. Lekarze dokładnie informują pacjentów o każdym etapie terapii.