Budowa i remont

Tarcze diamentowe: trwałe i wytrzymałe

Diamentowa tarcza tnąca to narzędzie wszechstronnego zastosowania. Wśród różnych rodzajów tarcz, które dostępne są obecnie na rynku tarcze diamentowe wyróżniają się bardzo wysoką wytrzymałością. Do ich produkcji używane są różnej wielkości segmenty, stąd też znajdują one zastosowanie do cięcia bardzo twardych lub średnio twardych  materiałów o różnych gabarytach.

Tarcze diamentowe: gdzie się ich używa?

Średnica tarcz diamentowych może być bardzo różna. Dlatego też też znajdują one zastosowanie zarówno w małych przecinarkach stolikowych, których bardzo często używają majsterkowicze, jak i w wielkogabarytowych piłach używanych na przykład w zakładach kamieniarskich. Więcej o tarczach diamentowych można przeczytać w naszym artykule „Zastosowanie tarcz diamentowych”. Oczywiście wybierając tarczę diamentową należy pamiętać o tym, aby rodzaj jej segmentów dopasować do materiału, który zamierzamy ciąć przy jej pomocy.

Tarcze diamentowe: jakie materiały można ciąć?

Lista materiałów, które można przeciąć tymi bardzo wytrzymałymi, wolno tępiącymi się tarczami jest bardzo długa. Tarcze o bardzo dużej średnicy nadają się do cięcia kamieni naturalnych: piaskowca, marmuru, granitu. Te o najmniejszej średnicy sprawdzają się do cięcia kostki brukowej, płytek ceramicznych czy gresu. Są także tarcze diamentowe, którymi można ciąć asfalt. Tarczami diamentowymi można przecinać również metal i materiały z tworzy sztucznych.

Tarcze diamentowe są bardzo żywotne, można nimi przecinać wyjątkowo twarde materiały.