Jak wybrać właściwy oznacznik?
Przemysł

Jak wybrać właściwy oznacznik?

Oznaczanie kabli jest współcześnie koniecznością. Technologia oferuje nam różne etykiety na przewody i kable. Ich zastosowanie zależy w dużej mierze od rodzaju i miejsca ułożenia przewodów.

Różne oznaczniki na kable

Ta różnorodność obejmuje klipsy z symbolami, cambrice, pierścienie z tworzywa sztucznego, zmienne oznakowanie, oznaczenie flagi lub znaczniki termokurczliwe, które są obecnie najpopularniejsze. Popularne są również plastikowe klipsy jako oznaczniki na przewody. Można ich jednak używać tylko w bezpiecznych, słabo rozgałęzionych sieciach. Zwykle służą do oznaczania sieci w małych panelach i urządzeniach, w których nie ma prawdopodobieństwa zmiany oznakowania. Do znakowania kabli można również używać przenośnych drukarek przemysłowych, automatycznych markerów, półautomatycznych i automatycznych urządzeń biurkowych lub stemplowania jako oznaczniki na kable.

Jak wybrać właściwy oznacznik?

Aby uprościć wybór tych produktów, zalecamy skupienie się na następujących kryteriach:

  • produkt zostanie zainstalowany przed zakończeniem okablowania lub po nim. Jeśli wcześniej, możesz użyć prawie dowolnego rodzaju oznaczenia, które jest dla ciebie wygodne (zarówno rurowe, jak i samolaminujące). Jeśli planujesz oznaczyć gotową sieć kablową, możesz użyć tylko samoprzylepnych produktów;
  • jaka jest grubość kabla, na którym zostaną zamontowane produkty? Długość samolaminowania i średnica markera rurowego zależy bezpośrednio od tego;
  • czy wygodniej jest samodzielnie umieścić tekst na produkcie lub kupić znaczniki z drukowanymi znakami? Możesz drukować tekst na markerach za pomocą przenośnej drukarki znakującej lub specjalnego oprogramowania do drukarek igłowych, termotransferowych, atramentowych lub laserowych. Markery z gotowymi symbolami są oferowane w różnych opcjach i mogą być używane w każdych warunkach.