Powody dla których warto wynająć samochód
Motoryzacja

Powody dla których warto wynająć samochód

Wynajem aut to doskonały sposób na oszczędność pieniędzy oraz ułatwienie sobie życia. Podróżujesz z przyjaciółmi? Wynajęcie samochodu z więcej niż 7 miejscami to doskonałe rozwiązanie. Zaoszczędzisz paliwo i logistykę, jeśli wynajmiesz jeden samochód, zamiast prowadzić dwa lub trzy.

Wynajem aut a podróżowanie

Lotnisko jest miejscem, gdzie często oferowany jest wynajem krótkoterminowy. Wypożyczalnia samochodów jest bowiem na każdym praktycznie lotnisku. Większość wypożyczalni samochodów umożliwia wynajem maksymalnie 3 fotelików samochodowych dla dzieci. Jeśli nie chcesz odbyć długiej podróży samochodem i wolisz wsiąść do samolotu lub pociągu, zapomnij o fotelikach dziecięcych, znacznie łatwiej jest wypożyczyć je z samochodem. Jeśli podróżujesz za granicę, nawigacja satelitarna będzie niezwykle przydatna. Wynajmując samochód z nawigacją, będziesz mieć wszystkie zaktualizowane mapy i nie będziesz musiał płacić za roaming.

Kolejne zalety wynajmu

Większość wypożyczalni samochodów oferuje usługę „One Way”, co oznacza, że możesz wynająć samochód w biurze i oddać go nawet w innym mieście. Za tę usługę pobierana jest dodatkowa opłata. Bardzo łatwo jest znaleźć biuro wynajmu samochodów. Coraz więcej biur wynajmu samochodów znajduje się na lotniskach, dworcach kolejowych, centrach biznesowych i centrach miast. Teoretycznie możemy podróżować taksówkami. Jednak ceny taksówek są dość wysokie. Pamiętaj, że jeśli taksówkarz zauważy, że jesteś turystą, jest wysoce prawdopodobne, że obciąży cię on większą opłatą, wybierając najdłuższą drogę.