Zmień opony na zimowe
Motoryzacja

Zmień opony na zimowe

Pierwsze przymrozki i padający śnieg to sygnał, że należy opony letnie wymienić na ich zimową wersje. Opony zimowe mają agresywny wzór bieżnika, który wgryza się w śnieg i odsuwa błoto pośniegowe. Mieszanka gumy została zaprojektowana tak, aby zachować miękkość w niskich temperaturach, zapewniając niezawodny chwyt w temperaturze 7 ° C i poniżej. Im bardziej zużyty jest bieżnik, tym mniejsze są jego gryzące krawędzie.

Opony całoroczne a zimowe

Opony całoroczne są produkowane z myślą o umiarkowanych warunkach pogodowych. Chociaż opony całoroczne zapewniają połączone korzyści zarówno z opon letnich, jak i zimowych, nie są one idealne dla kierowców walczących z ekstremalnie zimnem, lodem i śniegiem w miesiącach zimowych. Eksperci są zgodni, że nawet najlepsze opony całoroczne ulegają niskiej temperaturze, co powoduje twardnienie opony i znaczną utratę przyczepności.

Inne zalety opon zimowych

Nowe opony samochodowe to większe bezpieczeństwo prowadzącego i pasażerów. Gdy opony tracą przyczepność, inne funkcje bezpieczeństwa samochodu mogą również stracić funkcjonalność, takie jak napęd na wszystkie koła i hamulce przeciwblokujące. Jeśli więc temperatura spada poniżej zera, opony zimowe są nam konieczne. Opony zimowe mogą stanowić różnicę w zapobieganiu wyginaniu odbojnic po uderzeniu w łatę czarnego lodu lub konieczności szybkiego zatrzymania się na ubitym śniegu. To także zwiększona zdolność zatrzymywania się i ruszania na wzniesieniu, a także zdolność do skutecznego manewrowania w niskich temperaturach, głębokim śniegu i oblodzonych drogach.