Waga stosowania oznaczników
Przemysł

Waga stosowania oznaczników

Oznaczanie drutu jest konieczne w różnych branżach i jest używane w prawie każdej pracy instalacyjnej z drutem i kablem. Oznaczniki na przewody pozwalają wygodnie identyfikować dany przewód, a także zapewniają bezpieczeństwo.

Zasady używania oznaczników

Metody znakowania drutów, zespołów, wiązek przewodów, w zależności od branży, są bardzo różnorodne i muszą spełniać wymagania przepisów, norm branżowych. Etykiety na przewody i kable zwiększają bezpieczeństwo i szybkość pracy, zmniejsza liczbę awarii związanych z nieprawidłowymi połączeniami, ułatwia naprawy i zmniejsza koszty konserwacji. W każdym miejscu pracy zmiana jest częstym zjawiskiem. Rzeczy takie jak nowy sprzęt, ruch tego sprzętu i wszelkie zmiany w okablowaniu nie są widoczne dla personelu, chyba że są odpowiednio udokumentowane. Odpowiednio oznakowany, system zarządzania kablami może pomóc w rozwiązywaniu problemów i wykrywaniu ich dokładnie.

Korzyści z wyraźnego oznakowania

Ponieważ praktycznie każdy proces w firmie opiera się na systemie elektrycznym, wszelkie zakłócenia mogą wpływać na szeroki zakres procesów, od IT po podstawową infrastrukturę, prowadząc do możliwego zatrzymania codziennej działalności biznesowej i produkcji. Oznaczniki na kable pozwalają błyskawicznie usunąć awarię. Dodatkowo znakowanie przewodów to:

  • Prostsze procedury rozwiązywania problemów i konserwacji;
  • Niższy koszt posiadania w połączeniu z kompleksową identyfikacją oraz dynamicznymi systemami zarządzania i administracji;
  • Skuteczniejsza zgodność z audytem i zapewnienie jakości w zakresie gwarancji producenta i instalatora.

Bez odpowiednich etykiet firma może stracić cenny czas i zasoby, próbując dowiedzieć się, gdzie i na czym polega problem, zanim będzie mogła zająć się jego naprawą. Dodatkowo bez ochrony gwarancyjnej i długoterminowej konserwacji sieci elektrycznej, telekomunikacyjnej, A / V i bezpieczeństwa systemów, musimy się liczyć z olbrzymimi stratami w przypadku awarii.