Elektroniczne wnioski urlopowe: rozwiązanie, którym warto się zainteresować
Dla firm

Elektroniczne wnioski urlopowe: rozwiązanie, którym warto się zainteresować

Na nowoczesne rozwiązania i automatyzację różnorodnych procesów stawia coraz więcej działających w naszym kraju firm. W ostatnim czasie można zauważyć, że w coraz większej liczbie firm pojawiły się elektroniczne wnioski urlopowe. Przyjrzyjmy się bliżej temu rozwiązaniu.

Zalety elektronicznych wniosków urlopowych

Sprawowanie kontroli nad urlopami przy pomocy elektroniczne wnioski urlopowe jest rozwiązaniem, który sprawdza się w bardzo różnych firmach; nie ma znaczenia, jaka jest ich wielkość ani branża, w której działają. Status wniosków o urlop mogą sprawdzać wszyscy: dział HR, pracownicy oraz pracodawcy. Korzystanie z e urlopów jest rozwiązaniem, które usprawnia pracę działów HR. Dzięki programowi pracownicy tych działów oszczędzają mnóstwo czasu. Elektroniczne wnioski urlopowe są rozwiązanie ekologicznym: nie korzysta się z papierowych druków i formularzy.

Elektroniczne wnioski urlopowe: jakie urlopy akceptuje program?

Użytkownicy programu do zarządzania e urlopami mogą składać elektroniczne wnioski urlopowe o każdy rodzaj urlopu przewidzianego w Kodeksie pracy. Możliwe jest więc składanie drogą online wniosków nie tylko o urlop wypoczynkowy, ale także o urlop macierzyński lub ojcowski. Program do składania i akceptowania e urlopów nie ma dużych wymagań sprzętowych, jedynym wymogiem jest dostęp do internetu. W czasach powszechnego dostępu do sieci komputerowej jest to wymóg, z którym firmy poradzą sobie bez najmniejszych problemów. Liczba firm, w którym nie ma stałego łącza komputerowego jest znikoma.