Automatyczna obsługa bramy garażowej
Budowa i remont

Automatyczna obsługa bramy garażowej

Bramy garażowe, które można otworzyć automatycznie są bardzo wygodne w użytkowaniu. Dzięki napędowi nie trzeba mocować się, aby ciężkie bramy garażowe otworzyć już z odległości kilku metrów od garażu. Nic więc dziwnego, że bramy garażowe automatyczne mają coraz więcej zwolenników.

Czy każda brama ma napęd?

Niestety, napęd w bramach garażowych nie jest stosowany we wszystkich. Napęd w bramach garażowych roletowych jest sprzedawany w komplecie. Do innych typów bram można jednak napęd dokupić oddzielnie. Napęd w bramach garażowych to rozwiązanie, które znacznie podnosi komfort użytkowania. Napęd zawsze powinien być dobrany do konkretnego modelu bramy. Wybierając takie rozwiązanie warto wybrać sprzedawcę, który oferuje nie tylko bramę i napęd, ale także profesjonalny montaż bram garażowych z napędem. Wybierając firmę, która oferuje montaż bram garażowych z napędem możemy liczyć na to, że jej pracownicy udzielą nam szerokiej pomocy technicznej. Zamontowanie bramy garażowe z napędem przez odpowiednio przeszkolonych pracowników zajmie kilka godzin.

Ile to kosztuje?

Zamontowanie bramy garażowe z napędem podniesie oczywiście trochę koszty; brama automatyczna kosztuje więcej od otwieranej ręcznie. Oprócz jednak kosztów musimy wziąć pod uwagę również fakt, iż zamontowanie bramy garażowe z napędem możliwe jest tylko przy odpowiedniej wysokości nadproża. Większość bram z napędem można zamontować przy wysokości 20 cm. Jeśli temat ten zainteresował cię, to więcej dowiesz się z naszego wcześniejszego artykułu.