Bramy z napędem – komfort i wygoda
Budowa i remont

Bramy z napędem – komfort i wygoda

Bramy garażowe z napędem znajdują coraz więcej nabywców. Jest to bowiem rozwiązanie, które nie sprawia, że brama garażowa staje się bardzo droga. Korzystanie z garażu, w którym została zamontowana brama z napędem jest za to naprawdę bardzo komfortowe.

Jak działa napęd?

Standardowo można nabyć tylko bramy garażowe z napędem segmentowe i rolowane. Nawet jednak,gdy wybierzemy inny rodzaj bramy, będzie można do niej zamontować napęd. Dzięki temu nawet kupując bramę uchylną czy skrzydłową uda się zamienić je w bramy garażowe z napędem. W przypadku bramy segmentowej można zastosować napęd, który poruszany jest za pomocą łańcucha albo paska zębatego. Wariant drugi uważany jest za lepszy: pasek zębaty nie wymaga konserwacji, a do tego pracuje bardzo cicho. W przypadku bramy,w której został zamontowany napęd poruszany przy pomocy łańcucha należy przygotować się na to, że będzie on wymagał systematycznego regulowania i smarowania. 

Jaki napęd wybrać?

Oczywiście taki, który zapewni w podstawowej wersji bezpieczeństwo użytkowania i sprawną pracę bramy. Należy pamiętać o tym, aby wybrać model, który w razie braku zasilania umożliwi ręczne odblokowanie i otwarcie bramy. Producentów napędów do bram jest obecnie mnóstwo, kupując napęd warto nabyć go u sprzedawcy bramy, dzięki temu będziemy mieć pewność, że będzie on pasował do konkretnego modelu zakupionej przez nas bramy garażowej. Taka forma zakupu to gwarancja, że brama będzie otwierała się bez problemów, a jej użytkowanie będzie dla nas bezpieczne.