Rozdzielnice modułowe, czym są?
Przemysł

Rozdzielnice modułowe, czym są?

Elementem, który znajduje się w każdej instalacji elektrycznej jest rozdzielnica. Wyróżnia się między innymi rozdzielnice modułowe, w których znajdują się najróżniejsze urządzenia i podzespoły. To właśnie one pozwalają na łączenie, przerywanie, a także rozdzielanie obwodów elektrycznych. To również w rozdzielnicach modułowych umieszcza się zabezpieczenia, które – jeśli tylko zachodzi taka konieczność – pozwalają na przerwanie dopływu prądu.

Rozdzielnice dostępne w sprzedaży

Rozdzielnice modułowe dzieli się, przyjmując za kryterium podziału ich konstrukcję. Wyróżnia się rozdzielnice elektryczne, które montuje się w ścianie, a także takie, które montowane są we wnękach ściennych. Rozdzielnice elektryczne dzieli się na rozdzielnice modułowe podtynkowe, a także rozdzielnice modułowe natynkowe. Warto jednak podkreślić, że zarówno jedne, jak i drugie montowane są w miejscach, do których dostęp jest naprawdę prosty.

Gdzie wykorzystuje się rozdzielnice elektryczne?

Rozdzielnice elektryczne powszechnie wykorzystywane są w naszych domach. Spotkamy je zarówno w domach jedno-, jak i wielorodzinnych. Są powszechnie obecnie również w zakładach przemysłowych i obiektach handlowo – usługowych.

Rozdzielnice modułowe to elementy niezbędne w każdej instalacji elektrycznej. To właśnie one gwarantują bezpieczeństwo oraz pozwalają na rozmieszczenie szeregu podzespołów. Przedstawiliśmy garść najbardziej podstawowych informacji na temat rozdzielnic. Zagadnieniu temu można jednak poświęcić znacznie więcej uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *