Popularna szkocka whisky
Handel

Popularna szkocka whisky

Whisky to trunek, który ma zwolenników na całym świecie ? także w Polsce. Za najbardziej popularna uważana jest whisky szkocka.

Jak produkowana jest szkocka whisky?

Whisky szkocka charakteryzuje się wyjątkowym, niepowtarzalnym smakiem oraz intensywnym aromatem. Whisky szkocka produkowana jest tylko z jęczmienia. Swój smak i zapach zawdzięcza temu, że używany jest do jej produkcji wędzony jęczmień. Szkockie whisky dojrzewają w dębowych beczkach przez co najmniej trzy lata. Proces leżakowania także sprawia, że szkocka whisky nabiera wyjątkowego smaku i aromatu.

Ciekawe jest też to, że whisky rozlewana jest do beczek, w których wcześniej przechowywano inne trunki. Tym między innymi whisky ze Szkocji różni się od tej produkowanej w Stanach Zjednoczonych. Whisky szkockie może być produkowana tylko z jęczmiennego słodu albo mieszana. Ta pierwsza określana jest jako single malt, druga to whisky blended.

W czym podawać whisky ze Szkocji?

Whisky szkockie jest niezwykle popularna w naszym kraju. W dobrych sklepach można kupić nie tylko trzyletnią whisky ze Szkocji, ale także taką, która ma 15 i więcej lat. Każda whisky, a więc także szkocka, powinna być podawana w prostych szklankach z grubym dnem. Tego typu szklanki to nie jedyne naczynia do serwowania tego bursztynowego trunku. Można ją podawać także w kieliszkach w kształcie tulipana. W ostateczności można wykorzystać także kieliszki do koniaku. Osoby, dla których trunek ten jest zbyt mocny, mogą dodać do niego trochę wody lub kostek lodu.