Zaplanuj urządzenie biura od podstaw
Dla firm

Zaplanuj urządzenie biura od podstaw

Wystrój wnętrza biura może mieć ogromne znaczenie, zarówno dla pracowników, jak i osób odwiedzających firmę. Funkcjonalnie i estetycznie urządzone biuro wpływa na efektywność zadań wykonywanych przez pracowników i jest wizytówką firmy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy urządzaniu biura? Meble biurowe czym się kierować przy wyborze ?

Meble biurowe dobrane do stylu

W zależności od lokalizacji, metrażu, specyfiki budynku oraz charakteru firmy, możemy wybrać odpowiedni styl dla naszego biura. Minimalistyczny styl skandynawski, ponadczasowa klasyka czy industrialny styl loftów? Dobierając internetowy sklep meblowy do specyfiki prowadzonej działalności, zachowamy spójność wystroju.

W pełni wykorzystaj przestrzeń

Urządzając biuro, szczególnie o małym metrażu, warto w maksymalnym stopniu wykorzystać daną przestrzeń biurową. Jak to zrobić? Postaw na praktyczność – duże i szerokie blaty, funkcjonalne szafki i półki oraz funkcjonalne stoliki. Internetowy sklep meblowy powinien być ułożone tak, aby umożliwiać pracownikom swobodną komunikację oraz poruszanie się.

Wybierz fotel biurowy

Odpowiedni fotel lub krzesło powinno zapewnić pracownikowi pełen komfort podczas pracy. Na co zwrócić uwagę? Ważne, aby wybrać fotel z możliwością regulowania wysokości siedzenia, wysokości podłokietników a także kąta nachylenia oparcia. Fotel biurowy powinien również posiadać wyprofilowane oparcie, dzięki któremu wielogodzinna praca przy biurku nie będzie negatywnie wpływać na zdrowie kręgosłupa.

Postaw na kolor

Jak sprawić, aby chciało przychodzić się do pracy? Sama atmosfera oraz przyjazne stosunki między pracownikami mogą nie wystarczyć. Warto zadbać również o wyposażenie biura w akcenty, które odpowiednio dobrane mogą wspomóc efektywność pracy naszych pracowników. Postaw na kolor! Element wystroju o intensywnej barwie może wprowadzić w pozytywny nastrój. Z kolei kolory, które pomagają się skupić to paleta niebieska, natomiast ciepłe barwy, takie jak żółty, czerwony i pomarańczowy, pobudzają kreatywność. Nie można również zapominać o przyjemnym dla oka kolorze zielonym. Nie bez przyczyny zaleca się wstawienie do biura roślin doniczkowych, które również oczyszczają powietrze w pomieszczeniu.

Przyjazne stanowisko pracy

Pracownik, który czuje się komfortowo na swoim stanowisku, jest bardziej kreatywny – nie poświęca czasu na myślenie o niewygodach pracy. Dodatkowo potrafi lepiej się skupić, cieszy się stabilnym poziomem zdrowia, a także lepszym nastrojem. Zatem jak stworzyć stanowisko pracy, które będzie odznaczało się ergonomicznością? Ważne, aby wszystkie niezbędne narzędzia pracy leżały blisko pracownika. System półek, szafek oraz miejsc, w których można przechowywać najpotrzebniejsze rzeczy oraz dokumenty powinien zostać dokładnie przemyślany.

Chillout room, czyli zrelaksuj się w pracy

Strefa relaksu to element wystroju, na który decyduje się coraz więcej firm. Sofy, fotele, podnóżki to must have. Tworząc miejsce przyjazne dla wszystkich, w którym nasi pracownicy mogą zebrać myśli, odetchnąć pomiędzy wykonywaniem zadań, z pewnością wpłynie pozytywnie na atmosferę w pracy i efektywność wykonywanych zadań.