Wyposażenie wozów transmisyjnych
Usługi

Wyposażenie wozów transmisyjnych

Specjalistyczne samochody wykorzystywane do realizowania transmisji telewizyjnych i internetowych na żywo to wozy transmisyjne. Dzięki nim możliwa jest transmisja na wysokim poziomie. Wykorzystywane dzisiaj wozy transmisyjne znacząco różnią się od tych, które używane były jeszcze w latach sześćdziesiątych. Dzisiaj to innowacyjne wyposażenie, które wykorzystuje najnowsze zdobycze technologii. W związku z tym przyjrzyjmy się wyposażeniu współczesnych wozów transmisyjnych.

Jakie transmisje mogą być realizowane?

Dobry wóz do transmisji pozwala na realizację produkcji telewizyjnych i internetowych z wykorzystaniem najnowocześniejszych cyfrowych standardów. W związku z tym w grę wchodzą takie jakości, jak SD, HD oraz 4K ULTRA HD. Dla widza oznacza to najwyższą jakość i perfekcyjny obraz.

Co znajduje się w wozie do transmisji?

Dobrze wyposażony wóz do transmisji to między innymi 3-kanałowy system powtórek slow motion NewkTek 3PLAY, który jest dzisiaj absolutnym standardem wówczas, gdy realizowane są relacje z wydarzeń sportowych. System graficzny i playout serwer Caspar CG to z kolei możliwość stworzenia oprawy graficznej, która stanowić będzie doskonałe uzupełnienie transmisji. Nie można zapominać o tym, że producenci wozów transmisyjnych mają na uwadze również pracowników. W związku z tym samochody te wyposażone są w klimatyzację oraz ogrzewanie. Oba systemy działają w trybie postojowym.
Jeśli tematyka wozów transmisyjnych Cię zainteresowała, zachęcamy do lektury naszego innego tekstu, z którego dowiesz się między innymi jak wyglądała historia tych samochodów w Polsce.