Wybieramy taśmę dekarską
Budowa i remont

Wybieramy taśmę dekarską

Wykonanie szczelnego poszycia dachowego jest kwestią niezwykle ważną. Na rynku dostępne są dzisiaj materiały, dzięki którym można wykonać naprawdę szczelne połączenia między poszyciem a konstrukcją dachu. Do materiałów tych należy między innymi taśma dekarska.

Jakie jest jej zastosowanie?

Taśma dekarska dostępna jest na rynku w różnych rodzajach, dzięki czemu ma naprawdę bardzo szerokie zastosowanie. Taśma dekarska sprawdza się przy różnorodnych obróbkach blacharskich. Taśmy dekarskie przydają się także przy pracach naprawczych. Wyjątkowo często sięga się po taśmy dekarskie, aby wykonać szczelną obróbkę komina.

Na rynku dostępne są między innymi taśmy dekarskie, które mają wierzchnią stronę pokrytą aluminium. Ten rodzaj taśm jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Taśmy dekarskie mogą być również ołowiane. Oprócz nich dostępna jest także taśma dekarska bitumiczna. Taśma dekarska bitumiczna jest wodoodporna. Taśma dekarska bitumiczna może być więc stosowana do wykonania uszczelnień w miejscach narażonych na wilgoć.

Jaką taśmę wybrać?

Wybór taśmy uzależniony jest oczywiście od charakteru wykonywanych prac. Taśma bitumiczna dwustronna przyda się na przykład do uszczelnienia okna dachowego i komina. Taśma uszczelniająca dekarska z jednej strony pokryta jest warstwą kleju, jej mocowania przebiega bardzo szybko. Taśma uszczelniająca dekarska dostępna jest w różnych kolorach. Można dobrać ją do koloru poszycia. Plusem jest też to, że taśma bitumiczna dwustronna odporna jest na promienie UV.