Prostsze obróbki blacharskie dzięki taśmom dekarskim
Budowa i remont

Prostsze obróbki blacharskie dzięki taśmom dekarskim

Dach to bardzo skomplikowana powierzchnia, na której znajdować się może nie tylko komin, ale także lukarny czy okna dachowe. Zapewnienie szczelności między poszczególnymi elementami dachu a jego poszyciem jest kwestią niezwykle istotną. Dzisiaj na rynku dostępne są taśmy dekarskie. Dzięki nim możliwe są także naprawy dekarskie.

Rodzaje taśm dostępnych na rynku

Obecnie na rynku dostępne są taśmy dekarskie różnych producentów oraz taśmy dekarskie przeznaczone do tak zwanej obróbki miękkiej. Tego typu taśma dekarska jest nieoceniona przy pracach przy kominie. W przypadku uszczelniania komina najlepiej sprawdza się taśma dekarska, która z jednej strony wykończona jest aluminium. Na rynku dostępna jest nie tylko taśma dekarska aluminiowa, ale także ołowiana.

W przypadku uszczelnia dowolnego fragmentu dachu, do prac naprawczych lepsza będzie bitumiczna. Taśma dekarska bitumiczna ma bardzo szerokie zastosowanie, znacznie szersze niż aluminiowe czy ołowiane taśmy dekarskie.

Właściwości i zastosowanie taśmy dekarskiej bitumicznej

Taśma dekarska bitumiczna jest między innymi bardzo odporna na działanie wilgoci. Taśma bitumiczna dwustronna sprawdza się w tych miejscach, w których będzie narażona na działanie wilgoci. Można ją wybrać np. aby uszczelnić rynnę. Taśma uszczelniająca dekarska jest bardzo prosta w użyciu. Nie wymaga stosowania żadnych specjalistycznych narzędzi. Plusem jest też to, że taśma uszczelniająca dekarska jest odporna na działanie promieni UV. Można ją kupić w różnych kolorach.