Nowoczesne legitymacje szkolne
Technologie

Nowoczesne legitymacje szkolne

Każdy producent kart plastikowych jest w stanie stworzyć dla nas nowoczesną legitymację, która w odróżnieniu od jej papierowej wersji będzie trwała i zapewni bezpieczeństwo ucznia w szkole.

Korzyści z legitymacji studenckich

Legitymacja studencka od dawna jest podstawowym elementem szkół w całym kraju, zapewniając nie tylko identyfikację, ale także dostęp do udogodnień na terenie szkoły. Ale identyfikatory studenckie nie są przeznaczone tylko dla dzieci z podstawówki. Niektóre duże licea używają również identyfikatorów uczniów, aby pomóc w nadzorowaniu dużej grupy studentów. Wiele szkół wymaga już od nauczycieli i personelu noszenia identyfikatora podczas pobytu na terenie szkoły. Oznacza to bowiem:

  • Zwiększone bezpieczeństwo szkoły
  • Szybką identyfikacje uczniów, członków personelu i gości
  • Usprawnienie codziennych procesów wychowawczych.

Jak to zrobić?

Producent identyfikatorów plastikowych musi przede wszystkim poznać dane osób, które będą miały prawo do danego identyfikatora. Tylko od nas zależy, jak wiele danych zdecydujemy się udostępnić. Dostawca kart plastikowych może stworzyć identyfikatory zawierające jedynie imię i nazwisko danej osoby lub też może to być legitymacja, która będzie też opatrzona zdjęciem właściciela i innym danymi, które będą pomagały w jego identyfikacji. Należy jedynie pamiętać o ustawie o ochronie danych osobowych, która dokładnie precyzuje jakie dane nie mają prawa znaleźć się na legitymacji i kiedy ich umieszczenie może okazać się przestępstwem i ujawnieniem danych o szczególnym znaczeniu.