Zdrowie

Korektory postawy dla dzieci i dorosłych

Korektory postawy dla dzieci i dorosłych służą, jak sama nazwa wskazuje, do mechanicznej korekcji różnego rodzaju wad postawy, ale nie tylko! Produkty z tej kategorii mogą pełnić funkcję prewencyjną, wspomagać terapię, zminimalizować dolegliwości bólowe lub korygować nabyte już wady postawy. W ofercie posiadamy wiele różnych produktów. Najlepszy korektor postawy działa skutecznie, jest wygodny, łatwy w utrzymaniu czystości i wykonany z oddychających materiałów. Jeśli masz zalecenie od lekarza do noszenia korektora postawy – sprawdź tę kategorię! Znajdziesz w niej profesjonalne korektory postawy znanych w branży marek. Pomogą Ci one podnieść trochę komfort związany z rehabilitacją i rekonwalescencją po doznanych urazach i w przebiegu chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Korektory postawy – wskazania

Tak naprawdę istnieje bardzo wiele wskazań medycznych do noszenia korektorów postawy. Dobry korektor postawy to taki, który wspomaga rehabilitację i dba o zachowanie właściwej pozycji ciała w ciągu dnia. Do głównych wskazań do noszenia korektorów postawy zalicza się np.

  • Niestabilność kręgosłupa,
  • Dyskopatię wielopoziomową,
  • Kręgozmyk lędźwiowy,
  • Rwę kulszową
  • I wiele innych schorzeń.

Jak widać zaawansowany korektor postawy może również wspomagać leczenie innych niż wady postawy schorzeń, kompresować tkanki, przyspieszać ich regenerację, ale też zmniejszać dolegliwości bólowe w przebiegu innych chorób. Inaczej traktowany jest zatem korektor postawy dla dzieci (typu pajączek), a inaczej gorset stabilizujący pacjentów po operacjach, urazach itp.

Korektor wad postawy – na co zwrócić uwagę?

Miejsca, w jakich warto kupić korektor postawy: sklep medyczny, sklep rehabilitacyjny, apteka przyszpitalna. Nie zaleca się kupowania produktów używanych, z niepewnych źródeł. Niezależnie od tego, czy wybierzesz magnetyczny korektor postawy, czy też pajączek – korektor postawy dla osób garbiących się, wybrany produkt musi być wygodny, lekki i oddychający.

Nasz sklep ortopedyczny online oferuje różnego rodzaju ortezy i stabilizatory, takie jak korektor postawy, gorset, ortezy kręgosłupa, czy kamizelka barkowa. Wszystkie pochodzą ze sprawdzonych źródeł od renomowanych producentów akcesoriów ortopedycznych.