Jaka powinna być dobra strona www?
Technologie

Jaka powinna być dobra strona www?

Stron www jest obecnie w sieci bez liku. Są to zarówno strony firm, przedsiębiorstw, osób prywatnych, sklepów online. Niektóre z tych stron są odwiedzane przez internautów tylko raz – większość użytkowników nigdy nie wraca. Odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje, może nam udzielić audyt UX.

Dlaczego użytkownicy nie wracają?

Audyt UX obejmuje wiele elementów, które składają się na daną stronę internetową. Po zakończeniu badania UX każdy właściciel strony otrzyma jasną informację, dlaczego ich strona jest rzadko odwiedzana przez użytkowników. Jednym z najczęstszych powodów są błędy, które zostały popełnione na etapie user experience. User experience to po prostu proces projektowania strony www. Wykonanie audytu można zlecić – profesjonalna agencja UX specjalizuje się zarówno w user experience jak i w badania UX.

Dlaczego warto wykonać audyt?

Badania UX pozwalają wykryć błędy, które mogą znajdować się na stronie www lub w aplikacji. Znajomość tych błędów pozwoli na ich usunięcie – w efekcie strona powinna stać się bardziej przyjazna dla użytkowników. Wiedzę o błędach na stronie uzyskaną dzięki audyt UX można wykorzystać do przebudowania strony zgodnie z zasadami user experience. W efekcie powstanie przyjazna dla użytkowników, prosta w obsłudze witryna internetowa. Do takiej strony użytkownicy będą chętnie wracać co przełoży się na przykład na wzrost sprzedaży oraz na pozytywny wizerunek marki.

Więcej informacji osoby zainteresowane tym obszernym tematem znajdą w naszym wcześniejszym artykule.