Dwa rodzaje hamaków - który lepszy?
Dom i ogród

Dwa rodzaje hamaków – który lepszy?

Sam hamak znany jest od wielu lat, jeszcze naszym dziadkom. Dawniej tego rodzaju leżak bujany na drzewie wieszało się w każdym ogrodzie owocowym, a kobiety same je wyplatały ze sznurka. Dziś nikt już nie robi hamaków na własną rękę, zajmuje się tym producent hamaków, który dba aby ich jakość była jak najlepsza. Tutaj liczy się nie tylko kolorystyka i uchwyty do powieszenia, ale również wytrzymałość hamaka, który musi utrzymać osobę na przykład do 120 kilogramów wagi, jeżeli takie właśnie zapewnienia przekazuje producent hamaków w załączonej do produktu etykiecie.

Jakie są hamaki klasyczne?

Wybierając odpowiedni hamak, mamy wybór pomiędzy hamakiem klasycznym, a turystycznym, teraz zajmijmy się jednak tym pierwszym produktem. Hamaki klasyczne to te hamaki, które pamiętamy jeszcze z dzieciństwa, które wisiały u naszych babć, różnią się one jednak techniką wykonania.

Mamy hamaki z uchwytami do powieszenia, hamaki ze stelażami oraz tak zwane fotele hamakowe, które także występują w kilku wersjach. Kto ma własny ogród, doskonale wie czym jest relaks na hamaku, jak miło i przyjemnie odpoczywa się w promieniach letniego słońca, wśród śpiewu ptaków, obserwując otaczającą przyrodę.

Dlaczego warto kupić hamak turystyczny?

Czym zatem są hamaki turystyczne i dlaczego właściwie taka nazwa? To lżejsza wersja klasycznego hamaka, wykonywane są one z innych materiałów, a zasada wykonania polega na jak najmniejszych gabarytach po złożeniu, a co za tym idzie na jak najmniejszej wadze produktu. Hamaki turystyczne muszą być niewielkich rozmiarów po złożeniu, aby mogły swobodnie zmieścić się do plecaka. Tego typu hamaki są wykonywane z materiałów nieprzemakalnych i mają wiele udogodnień właśnie turystycznych.