Dlaczego warto wybrać system Fibaro?
Budowa i remont

Dlaczego warto wybrać system Fibaro?

Domy inteligentne bazują na systemach o różnych technologiach: systemy bezprzewodowe, systemy centralne, przewodowy KNX oraz Vision BMS. System Inteligentnych Domów oferowany przez firmę Fibaro jest stosunkowo tanim rozwiązaniem, które zadba o bezpieczeństwo domu. Dzięki zastosowaniu technologii Z-Wave zamontowane urządzenia są zintegrowane. W przeciwieństwie do technologii opartej o systemy centralne lub kablowe, które wymagają kosztownej i czasochłonnej instalacji, System Inteligentnych Domów Fibaro jest bezprzewodowy. Łatwy montaż urządzeń, które należą do systemu, nie wymaga kucia ścian czy innych zmian w zabudowie budynku. System Fibaro Instalaton – wymiary są niewielkie, a ich minimalistyczny design będzie pasował do każdego pomieszczenia. Centrale systemu jak najbardziej nadają się do zautomatyzowania mieszkania – są wydajne i mogą obsługiwać nawet do 150 urządzeń.

Możliwości poszerzenia systemu

Do produktów Fibaro, które sprawią, że Twój dom stanie się zautomatyzowany należą tzw. wyzwalacze – urządzenia, za pomocą których możesz uruchomić wszystkie urządzenia w obrębie systemu Fibaro. Sklep InstalatOn.pl w swojej ofercie ma również wiele elementów dodatkowych, które ułatwią Twoją codzienność. Protokół komunikacji Z-Wave łączy ze sobą wszystkie urządzenia i zapewnia ich niezawodną współpracę. Nadajnik pakietu iBeacon, wbudowany pilot samochodowy, który w przeciwieństwie do zwykłych pilotów noszonych w kieszeni bądź w torebce, gwarantuje bezpieczeństwo przed kradzieżą czy zgubieniem, elektroniczny termostat grzejnikowy oraz moduł wewnętrzny do stacji pogodowej to tylko niektóre urządzenia będące w bogatej ofercie sklepu InstalatOn.pl.

Minimalny zestaw do automatyzacji budynku

Do podstawowych elementów zestawu Fibaro należy centralka oraz zestaw czujników rejestrujących zmiany w otoczeniu. W pakiecie dostępny jest także zdalnie sterowany włącznik sprzętów elektronicznych oraz czujnik (więcej na Fibaro sklep Instalaton), który poinformuje o otwartych oknach oraz niezamkniętych drzwiach. Montaż bezprzewodowego zestawu Fibaro nie wymaga zmian w architekturze budynku. Urządzenia, które zapewniają stałe bezpieczeństwo domu, są energooszczędne i łatwe w obsłudze.

Bezprzewodowy System Inteligentnych Domów Fibaro jest systemem automatyki budynkowej opartej o technologię Z-Wave. Zainstalowane czujniki ruchu, dymu i powietrza, rejestrując zmiany w otoczeniu wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, zadbają o jego pełne bezpieczeństwo. Elementy systemu są elastyczne i łatwo modyfikowalne. System Inteligentnych Domów Fibaro w komfortowy sposób ułatwi wykonywanie codziennych czynności, będziesz miał do niego stały dostęp oraz pełną kontrolę.