Bezpłatne i płatne aplikacje
Technologie

Bezpłatne i płatne aplikacje

Liczba smartfonów na świecie stopniowo zbliża się do dwóch miliardów. Aplikacje mobilne są instalowane na każdym z tych smartfonów – od godzin i pogody po ciekawe gry i kalkulatory. Punkt zwrotny, kiedy otrzymaliśmy wyrafinowane smartfony położyły podwaliny pod tworzenie aplikacji mobilnych takich jak w software house. Wielu programistów tworzy programy na zamówienie. Inni tworzą je bezpłatnie i przesyłają je do Google Play lub App Store, aby osoby takie jak my mogły je pobrać za darmo lub kupić.

Bezpłatne aplikacje i ich ograniczenia

Niezależnie od tego, jakiego urządzenia używa dany program, aplikacje mobilne można podzielić na płatne i bezpłatne. Bezpłatne aplikacje z reguły są dość prostym oprogramowaniem z ograniczonym zestawem funkcji. Darmowe oprogramowanie jest często zaprojektowane w celu rozwiązania określonego problemu (na przykład przeglądania wiadomości e-mail).

Według ekspertów z darmowych aplikacji w większości przypadków korzystają właściciele telefonów przez krótki czas. Jednym z powodów takiego zachowania użytkownika jest fakt, że praca z kilkoma otwartymi bezpłatnymi aplikacjami jednocześnie jest niewygodna. Po pierwsze, wpływa na wydajność, a tym samym na żywotność baterii urządzenia. Po drugie, użytkownik może być po prostu zirytowany ciągłym przechodzeniem między programami (szczególnie na urządzeniach z ekranem dotykowym) i związaną z tym stratą czasu.

Aplikacje w software house

Natomiast w przypadku płatnych aplikacji mobilnych oferują one ulepszoną funkcjonalność dla każdego produktu. Projektowanie aplikacji internetowych przez Software house jest tutaj prowadzone raczej z ukierunkowaniem na biznesowe rozwiązania. Są to aplikacje, które mają wspomóc sprzedaż danego produktu lub stanowić o atrakcyjności firmy i umożliwić korzystanie z jej usług. Software house w tym przypadku opracowuje każdą aplikację oddzielnie wedle zamówienia i potrzeb klienta.