Aplikacje mobilne i biznes
Technologie

Aplikacje mobilne i biznes

Obecnie aplikacje mobilne stają się potężnym narzędziem marketingowym, które pozwala rozwiązywać różne problemy stojące przed biznesem: pozyskiwanie klientów; wzrost sprzedaży; kreowanie pozytywnego wizerunku firmy; optymalizacja procesów komunikacji z klientami i partnerami. Takie programy mogą działać zarówno jako główny, jak i dodatkowy kanał komunikacji z odbiorcami docelowymi.

Rodzaje aplikacji mobilnych

Programy na zamówienie takie jak tworzone w software house przenikają do wielu obszarów działalności. Są już mocno zakorzenione w obszarach takich jak handel elektroniczny, usługi itp. Tworzenie aplikacji mobilnych dotyczy często sklepów internetowych.

Według statystyk obecnie ponad 70% użytkowników dokonuje zakupów za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Nic dziwnego, że jest to dość skuteczny kanał sprzedaży. Projektowanie aplikacji internetowych ma na celu informować klientów o firmie, oferowanych przez nią towarach i usługach, aktualnych rabatach itp. Jeszcze czym innym są korporacyjne aplikacje mobilne, które są dodatkowym sposobem tworzenia kultury korporacyjnej i nawiązywania komunikacji w firmie.

Gdzie zamówić tworzenie aplikacji mobilnych?

Opracowanie aplikacji mobilnej odbywa się w kilku etapach i rozpoczyna się analizą biznesową, która pozwoli ci zrozumieć funkcje grupy docelowej i jej potrzeby. Następnie rozpoczyna się etap opracowywania konkretnych rozwiązań, które wyraźnie określą strukturę aplikacji i jej rodzaj. Kolejnym etapem jest bezpośrednie wdrożenie technologii, kontrola i uruchomienie aplikacji. Czas trwania rozwoju zależy z reguły od specyfiki biznesu i pragnień klienta, a także od rodzaju platformy mobilnej. Dzisiaj najbardziej odpowiednie są aplikacje mobilne na Androida i iOS.