Zalety opon zimowych

Niektórzy kierowcy znają te uczucie, gdy hamują na zaśnieżonej lub oblodzonej drodze, ale ich samochód nie zatrzymuje się, a zamiast tego ślizga się poza ich kontrolą. To znak, że należy opony letnie wymienić na nowe opony samochodowe.

Szybsze hamowanie samochodu

W Niemczech i wielu innych krajach opony zimowe są wymogiem prawnym. Producenci twierdzą, że kierowcy lepiej radzą sobie na drodze z oponami zimowymi, gdy temperatura spada poniżej 7 ° C. Ponieważ są wykonane z innej mieszanki gumy (wysoka zawartość krzemionki, co czyni je bardziej miękkimi) i wzoru bieżnika (więcej lameli lub małych szczelin w blokach bieżnika), lepiej trzymają się drogi i pozwalają bezpiecznie hamować na śniegu i lodzie. Producenci opon twierdzą, że samochód jadący z prędkością 31 km / h potrzebuje 43 metry, aby zatrzymać się na śniegu przy użyciu standardowych opon i tylko 35 metrów, jeśli jest wyposażony w opony zimowe.

Inne zalety opon zimowych

Śnieg i lód odpowiadają za jeden na czterech wypadków w zimie. Zwolennicy opon zimowych twierdzą jednak, że choć trzeba wydać więcej, aby kupić dwa zestawy opon, będą one nam jednocześnie dwa razy dłużej służyły. Wyposażenie samochodu w opony zimowe pozwala na uzyskanie dodatkowej przyczepności nawet w mokrych i błotnistych warunkach. Jeśli jednak masz opony tego typu od kilku sezonów, musisz sprawdzić, czy pozostała wystarczająca głębokość bieżnika, aby mogły być skuteczne i bezpieczne. Im większa głębokość bieżnika, tym lepsze osiągi opon zimowych. Sprawdzenie ich przydatności jest zatem bardzo proste. Wystarczy nawet za pomocą monety zmierzyć głębokość bieżnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *