Budowa i remont

Jakie jest zastosowanie tarcz diamentowych?

Do produkcji bardzo wytrzymałych narzędzi tnących wykorzystywany jest proszek diamentowy produkowany z syntetycznych diamentów. Z wykorzystaniem tego proszku powstają między innymi tarcze diamentowe, które mają niezwykle szerokie zastosowanie.

Diamentowa tarcza: jakie ma zalety?

Jest niezwykle żywotna, można nią przeciąć bardzo różne materiały, począwszy od naturalnych kamieni, poprzez szkło i gres aż po tworzywa sztuczne i asfalt. Oczywiście do każdego z tych materiałów należy wybrać inną tarczę. Więcej o tarczach diamentowych osoby, które wcześniej nigdy się z nimi nie zetknęły mogą przeczytać w naszym artykule „Zastosowanie tarcz diamentowych”.

Czym jest tarcza diamentowa?

Jej korpus wykonany jest najczęściej ze stali, rzadziej używane są stopy metali lekkich. Wspomniany już diamentowy proszek służy do pokrycia krawędzi korpusu, następnie zatapia się go w metalowym spoiwie. Z tarczą mieszanka diamentowa łączona jest metodą zgrzewania lub lutowania. W efekcie powstaje produkt, który jest niezwykle wytrzymały.

Tarcze diamentowe: rodzaje

Diamentowy proszek może zostać ułożony na metalowym korpusie w bardzo różny sposób. Stąd też na rynku dostępne są tarcze diamentowe, które mają ciągłą bieżnię oraz tarcze, w których ostrza zostały ułożone w segmenty. W tych ostatnich diamentowy proszek występuje tylko w ściśle określonych miejscach. Decydując się na tarczę diamentową, warto stawiać na produkt od uznanego producenta: lepiej kupić droższą tarczę, która posłuży znacznie dłużej niż tanią, która po kilku cięciach wyląduje w koszu.